Nasza historia

Alpida Power sp. z o.o. rozpoczęła swoją działalność biznesową 1 października 2022.

Nasza historia nie jest długa, ale ma solidne podstawy. Wszystko zaczęło się w 2003 roku, kiedy to powstała firma ALPIDA sp. z o.o. Wykorzystując boom w budownictwie mieszkaniowym, a następnie drogowym, Spółka stała się czołowym dostawcą wyrobów granitowych do budownictwa drogowego, mostowego i mieszkalnego. Alpida działa głównie na rynku B2B i zaopatruje firmy budowlane w: granit, bazalt i inne kamienie szare i kolorowe z Ukrainy, Szwecji, Chin.
Dziś Alpida - jest największym w Polsce dostawcą budowlanych wyrobów granitowych ciętych i łupanych dla firm drogowych, mostowych oraz budownictwa kubaturowego.

Dynamiczny rozwój rynku inwestycyjnego w Polsce spowodował podjęcie o rozszerzeniu działalności Spółki. W czerwcu 2021 roku do Alpida dołączył zespół handlowy zajmujący się profesjonalnie sprzedażą opraw i rozwiązań oświetleniowych. Każda z osób tworzących ten zespół ma wieloletnie doświadczenie w branży elektrotechnicznej. Zadaniem zespołu jest widoczne zaistnienie na rynku usług modernizacyjnych oraz sprzedaży opraw i rozwiązań oświetleniowych. W ciągu roku od zaistnienia w strukturach Alpida zespół pozyskał i zrealizował wiele ciekawych projektów (np. modernizacja oświetlenia szpitala JCM Jawor i szpitala Powiatowego w Sochaczewie, termomodernizacja czterech szkół oraz Urzędu Miasta w Chełmnie, modernizacja obiektów ZUS Zabrze) oraz rozwinął współpracę z dużymi graczami na rynku wykonawstwa elektrotechnicznego w tym Energa Oświetlenie Sopot, Vivenge Siedlce, Net Service Warszawa, A’bell Gdańsk, Elektromontex Nieznanice, Mi-Dan Góra.

Aby móc działać skuteczniej i koncentrować się na jednym obszarze działalności,
podjęto decyzje o wydzieleniu działalności w zakresie energii oraz oświetlenia
i utworzeniu odrębnego podmiotu pod nazwą ALPIDA Power sp. z o.o.

Nasza misja

W zakresie oświetlenia dostarczamy rozwiązania, które pozwalają pracować i żyć w lepszych, przyjaźniejszych i zdrowszych warunkach.

 

Nasze wartości